Kam v okolí

SKI CENTRUM RAMZOVÁ

Ski areál Ramzová je největším letním a zimním rekreačním střediskem na Moravě. Celkem sjezdovky poskytují 8 kilometrů kvalitního povrchu. O dopravu se starají 2 sedačkové lanové dráhy a 3 vleky.

V areálu nechybí ani klasická zařízení jako půjčovna lyžařského vybavení, lyžařská škola a různé bufety a restaurace.

​Info a sněhové podmínky ZDE

​Webová kamera ZDE

​Vzdálenost od chaty 2km

SKI PETŘÍKOV

Rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku se ne náhodou říká "Moravský Kitzbühel", v němž si výborně zalyžujete od prosince do dubna.

Sjezdovky a několik běžeckých upravených tratí, které směřují z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický sněžník. Opačným směrem můžete podniknout výlet přes Ramzovské a Červenohorské sedlo až na nejvyšší moravskou horu Praděd.

​Info a sněhové podmínky ZDE

​Vzdálenost od chaty 2km

SKI AREÁL KRALICKÝ SNĚŽNÍK

Červenohorské sedlo se řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě a zároveň je i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest.

Dopravu na Červenohorské sedlo zajišťují skibusy a kyvadlová doprava s návazností na spoje Železnice Desná. K dopravě lze také využít linkový autobus Šumperk-Jeseník 

​Info a sněhové podmínky ZDE

Vzdálenost od chaty 28km

SKI ARÉNA KARLOV - MALÁ MORÁVKA

Moderní lyžařské středisko Ski Aréna Karlov se nachází v malebné obci Malá Morávka v části zvané Karlov pod Pradědem, nedaleko měst Bruntál či Rýmařov.

Oblast se pyšní dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény.

​Nabízí 14 sjezdovek v délce 12 km všech obtížností.

​Info a sněhové podmínky ZDE

Vzdálenost od chaty 32km

SKI AREÁL PAPRSEK

Dvě sjezdovky čekají na milovníky zimních sportů u chaty Paprsek kousek od Starého Města.

Návštěvníkům jsou k dispozici dva vleky - TLV (490 m s převýšením 100 m) a LEITNER (1.000 m s převýšením 200 m). Dvojsedačka o délce 1.000 m s převýšením 200 m a kapacitou 1.100 osob za hodinu.

​Info a sněhové podmínky ZDE

Vzdálenost od chaty 20km

SKI AREÁL PŘEMYSLOV

Moderní areál se nachází na Přemyslovském sedle v nadmořské výšce 760 - 960 m.n.m. a je přístupný po silnici II. třídy z obcí Loučná nad Desnou a Nové Losiny. Všechny sjezdové tratě areálu Přemyslov jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami.

Kromě zimního využití je areál Přemyslov zajímavým místem i pro letní dovolenou.

​Info a sněhové podmínky ZDE

Vzdálenost od chaty 15km

SKI AREÁL KOUTY NAD DESNOU

Skiareál Kouty je nové lyžařské středisko v obci Loučná nad Desnou, v 1100 m. n. m. Jde o největší skiareál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v České republice. Tato lanovka je schopna odbavit 3200 osob za hodinu, čas jízdy na vrchol sjezdovek je 6 min 48 sec.

Skiareál nabízí čtyři sjezdovky z toho dvě mají délku přes 2km s ojedinělou šířkou přes 50 m, ta nejdelší měří 3 050 m. Celková plocha sjezdovek činí 25ha.

​Info a sněhové podmínky ZDE

Vzdálenost od chaty 22km

SKI AREÁL KOUTY NAD DESNOU

Vyzkoušejte zábavnou jízdu na duši ve sněžném korytě!​

Snow tubing (sněhové čluny) - zážitek budete mít již při jízdě nahoru vlekem a pak se bezpečně spustíte koridorem na sněhovém člunu dolů.

​Délka vleku: 350 m    Délka dráhy: 500 m

info ZDE

Vzdálenost od chaty 2km

HORSKÉ MINIKÁRY RAMZOVÁ

Využijte možnosti, které nabízí letní atrakce - horské minikáry - v Ramzové.

Areál se nachází cca 100 m od vlakové zastávky, přímo u silnice č. 369 na trase Ramzová - Jeseník.

Na start Vás vyveze pozemní výtah a pak už záleží jen na Vaší odvaze a šikovnosti, jakou rychlostí celou dráhu projedete.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 2km

CHATA JIŘÍHO NA ŠERÁKU

Chata Šerák (Jiřího na Šeráku) ležící těsně pod vrcholem Šerák s nadmořskou výškou 1351 m n.m.

Je kamenným pokladem, starým 120 let, zasazeným do úpatí hřebene Hrubého Jeseníku.

Šerák je přirozenou turistickou bránou k pěším túrám na Keprník, Vozku či pro zdatnější na Praděd.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 5km

LANOVKA RAMZOVÁ - ČERŇAVA - ŠERÁK

Lanová dráha Bonera na Ramzové je výchozím dopravním prostředkem na severní hřeben Jeseníků pro zimní i letní sezónu.

Lanový dráha vás vyveze přes zastávku Čerňava až na horu Šerák (1351 m n.m.), odkud lze pokračovat pěšky nebo na běžkách po hlavní hřebenové magistrále Jeseníků přes Keprník, Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, chatu Švýcárnu, Praděd, Ovčárnu, Vysokou holi, Kamzičník, Ztracené kameny a Jelení studánku až na sedlo Skřítek.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 2km

DLOUHÉ STRÁNĚ

Na prohlídku Dlouhých Strání se můžete vypravit také v zimě. Celková doba prohlídky je 3 hodiny. Exkurzi je sice možné zaplatit i na místě bez rezervace. Elektrárnu lze navštívit kdykoli mezi 8 až 15 hodinou, vždy po předchozím objednání. Vstupné je 90 Kč na osobu a dopravné činí 115 Kč.

Vyznavači běžeckého lyžování mají výhodu - v zimě vede upravená stopa až k nádrži.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 35km

BOBOVÁ DRÁHA PETŘÍKOV

Bobová dráha Petříkov se nachází v areálu stejnojmenného lyžařského střediska Kaste Petříkov.

Během 800 m dlouhé jízdy na Vás čeká 100 metrů převýšení, 15 zatáček a 3 terénní zlomy.

Dráha je vedena po jedné ze sjezdovek a částečně lesním terénem.

Dráha je vhodná pro děti i dospělé.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 3km

JESKYNĚ NA POMEZÍ

Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence, ležící v zalesněném svahu vedle silnice vedoucí z Lipové-lázně do Vápenné.

Od roku 1958 jsou jeskyně a jejich okolí zařazeny mezi chráněná území, dnes národní přírodní památka Jeskyně Na Pomezí.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 12km

ADRENALIN PARK ČESKÁ VES

Kde jinde byste hledali Adrenalin Park, než v drsné horské přírodě Jeseníků!

Máte nohy, kolo, auto nebo motorku a chuť se bavit? Tak neváhejte a navštivte Českou Ves (nedaleko města Jeseník). V České Vsi Ranč Orel a na Ranči ADRENALIN PARK, kde Vás čekají usměvaví profesionálové. Již z dálky Vás uvítá nepřehlédnutá ADRENALINOVÁ VĚŽ, na které můžete prověřit své lezecké schopnosti na šesti horolezeckých cestách různé obtížnosti či provazové síti.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 19km

TERMÁLNÍ KOUPALIŠTĚ VELKÉ LOSINY

Osvěžte se ve vždy vyhřátém koupališti v lázeňském parku Velkých Losin a udělejte něco pro své zdraví - místní voda je totiž léčivá. Venkovní koupaliště, s typickou sirovodíkovou vodou, má rozměry 40 x 20 metrů. Z několika pramenů vyvěrajících v areálu lázní je využíván k léčbě a napájení vnitřního i venkovního koupaliště teplý pramen Žerotín - přírodní léčivá termální sirná voda. se zvýšeným obsahem sirovodíku, hydrosulfidu, thiosironu a fluoridů.

​Teplota pramene Žerotín dosahuje 36,2°C, nemusíte se tedy bát, že by vám byla zima :-).

info ZDE

Vzdálenost od chaty 24km

AQUA-CENTRUM ČESKÁ VES

Bazén se nachází po pravé straně na hlavním tahu na Polsko cca 5 km od Jeseníku.

K hranicím je to odtud přibližně 15 km. Provozní doba a ceník se dosti často mění, doporučujeme proto ověřit si údaje před návštěvou na tomto čísle: 584 428 186.

Rozměry bazénu jsou 25 x 10 m, hloubka 90-210 cm.

Běžná teplota vody: 28°C, vzduchu: 30°C

info ZDE

Vzdálenost od chaty 19km

VENKOVNÍ KOUPALIŠTĚ JESENÍK

Návštěvníci se mohou těšit na nové zpevněné plochy v okolí bazénu, nové vodní atrakce, nové odpočinkové zóny, možnost zapůjčení lehátek a slunečníků.

​V Provozu je 50 m bazén a dětské brouzdaliště. V areálu je skluzavka, restaurace s terasou, bufet, kavárna-herna, fitcentrum, sauna, kulečník, beachvolejbal, nohejbal, kuželky a nově nafukovací bazénové atrakce.

info ZDE

Vzdálenost od chaty 19km

ROZHLEDNA NA PRADĚDU

Hora Praděd je vysoká 1492 m.n.m. a je nejvyšším vrcholem Jeseníků i celé Moravy. Stávající rozhledna byla postavena v r. 1983. Praděd je významnou křižovatkou turistických (cyklo i pěších) tras. V blízkém okolí se nachzází nejvýše položené lyžařské středisko v ČR.

Vrchol a jeho široké okolí je vyhlášeno národní přírodní rezervací Praděd, která se těší mezinárodnímu významu. Její součástí je vrchol Pradědu, Bílá Opava, Divoký důl, Petrovy kameny a Velká a Malá kotlina.

Oblast Velké kotliny je floristicky nejbohatší lokalitou v ČR. 

info ZDE

Vzdálenost od chaty 32km

LÁZNĚ KARLOVA STUDÁNKA

Lázně stojí na místě původně železářské osady Hubertov a proslavily je prameny železité kyselky i čisté horské lesnaté prostředí.

Lázně Karlova Studánka leží v nadmořské výšce průměrně 800 m. n. m., těsně na východní straně Pradědu (1492 m), nejvyšší hory Moravy a pohoří Jeseníků, v alpskoromantickém údolí šumící Bílé Opavy.

V Lázních Karlova Studánka najdete čistý vzduch bez znečištění. Tradice říká, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě.​

Lázně Karlova Studánka nabízí ideální turistické podmínky ve středu Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, v zimě výborné sněhové podmínky - lyžařské vleky v místě i v blízkém okolí, běžecké tratě. 

info ZDE

Vzdálenost od chaty 40km

NAUČNÁ STEZKA BÍLÁ OPAVA

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy - nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků.

​Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.

Zatímco v horní části údolí vytváří bystřina Bílá Opava velké vodopády, v dolním úseku vzniklo několik různě starých říčních koryt.

Nádherná túra, kterou prostě musíte podniknout!

info ZDE

Vzdálenost od chaty 40km